• rozwiń

Temat: Ceny prądu w 2019 roku

Emilewicz: rząd chce, by przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu

Steinhoff: podwyżki cen energii przeniosą się na podwyżki cen wszystkich towarów Odtwórz: Steinhoff: podwyżki cen energii przeniosą się na podwyżki cen wszystkich towarów
Steinhoff: podwyżki cen energii przeniosą się na podwyżki cen wszystkich towarów "Źródło: tvn24"

Chodzi nam o to, by przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu - powiedziała w piątek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że stanowisko rządu w sprawie cen prądu to kwestia najbliższych dni.

Minister Emilewicz, pytana była w Radiu Zet, czy może zadeklarować na 100 proc., że nie będzie podwyżek cen prądu, odpowiedziała: - Skracając wypowiedź pana premiera (ze środy - red.), chodzi nam o to, aby przeciętny Polak na rachunku nie odczuł wzrostu ceny. I tak się wydarzy.

Przypomnijmy, że podczas swego środowego wystąpienia w Sejmie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że nie będzie podwyżek cen energii.

Kilka wariantów

Pytana, kiedy będzie stanowisko rządu w sprawie cen prądu, powiedziała, że to kwestia kilku najbliższych dni. - Tych wariantów jest na pewno kilka. Będziemy o nich rozmawiać na pewno dzisiaj, na pewno w ten weekend, po to, żeby jeden wspólny komunikat przedstawić - powiedziała.

Dopytywana, czy jednym z tych wariantów jest zniesienie akcyzy na prąd, powiedziała, że nie byłoby to "lekiem na całe zło".

- Ponieważ nawet jeżeli znieślibyśmy - przypomnę akcyza to jest 20 zł od jednej megawatogodziny - nawet gdybyśmy ją znieśli w całości, to ona nie zmityguje tych cen. (...) Proszę dać nam szansę - podkreśliła.

Emilewicz tłumaczyła, że Polsce skończyła się pula darmowych uprawnień do emisji CO2, w związku z tym nasz kraj musi zacząć za nie płacić. Jej zdaniem "być może pulę Polska mogłaby mieć nieco wyższą, gdyby poprzedni rząd się nieco lepiej spisał w negocjacjach na ostatniej prostej".

Jak mówiła, "zawsze podwyżka cen jest czymś, co nie sprzyja tym, którzy są akurat u sterów władzy".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
DPiM
Czy nikt w tym kraju nie próbował oszczędzać?

Kiedy z mozołem uda wam się oszczędzić prąd spadniecie taryfę niżej, więc cena jednostkowa wzrośnie i znowu będziecie płacić tyle samo albo i więcej za mniej gazu...
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
turwal
Rząd chce bo są wybory.
Po wyborach rozpocznie się cenowe szaleństwo.
Obym się mylił.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane