• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Debiutuje nowa marka na polskim rynku stacji paliw

Co drugi kierowca przekracza na drogach dozwoloną prędkość Odtwórz: Co drugi kierowca przekracza na drogach dozwoloną prędkość
Co drugi kierowca przekracza na drogach dozwoloną prędkość "Źródło: TVN24 BiS"

W poniedziałek 5 czerwca 2017 roku została otwarta pierwsza w Polsce stacja paliw pod marką Avia. To początek realizacji umowy pomiędzy Unimotem a Avia International, na mocy której Unimot zbuduje w Polsce sieć stacji paliw. Do 2020 roku firma planuje posiadać około stu stacji, co dałoby jej pozycję nieznacznie mniejszą od obecnej w Polsce sieci Lukoil.

Pierwsza stacja pod marką Avia rozpoczęła sprzedaż paliw w Łomży, w województwie podlaskim. Do końca tego roku stacji ma być około 15, a za około trzy lata - 100.

Wspólna marka

Otwarta w Łomży stacja jest pierwszą zrealizowaną inwestycją w stacje franczyzowe. Unimot będzie zrzeszać niezależnych właścicieli stacji paliw pod wspólną marką Avia.

- Od momentu podpisania umowy z Avia International pod koniec zeszłego roku, rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw Avia. Obecnie mamy podpisanych pięć umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje - poinformował, cytowany w komunikacie, Robert Brzozowski, prezes Unimotu.

- Do końca roku planujemy otworzyć około 15 stacji paliw Avia - dodał.

Unimot zamierza przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw Avia na podstawie umów franczyzowych 23 mln zł. Pieniądze będą pochodziły ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji w lutym 2017 r.

To kolejny, po uruchomieniu aplikacji Tankuj24 (służącej do zakupu paliwa on-line), krok spółki w kierunku detalicznej sprzedaży paliw.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane