• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ceny ropy bez zmian. "Na rynkach są obawy"

Ceny ropy bez zmian. "Na rynkach są obawy"
Foto: shutterstock.com Foto: Ceny ropy w USA niemal bez zmian

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są niemal bez zmian, ale w tym tygodniu spadły o 2,1 proc. W Wiedniu, w piątek komitet OPEC omówi sprawę wysokości kwot ropy dostarczanej przez kraje kartelu - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 49,76 USD, po zwyżce o 4 centy.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 5 centów do 50,52 USD za baryłkę.

Ustalenia OPEC

W Wiedniu zbiera się komitet Organizacji Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC), aby ustalić kwoty zmniejszenia produkcji dla członków kartelu.

W sobotę do obrad OPEC i innych dostawców ropy, w tym Rosji, dołączy też Brazylia. Kartel chce zachęcić innych dużych producentów ropy, aby przyłączyli się do planowanego zmniejszenia dostaw surowca.

Arabia Saudyjska i kraje zatoki Arabskiej chcą zmniejszyć dostawy ropy o 4 proc. z notowanych przez nie najwyższych poziomów - podają nieoficjalnie agencje.

- Na rynkach są obawy o to, czy uda się wyegzekwować ustalenia dotyczące kwot produkcji - mówi Chris Weston, główny strateg rynku w IG Ltd. w Melbourne.

- Jeśli doszłoby do takiego porozumienia, to ceny ropy mogą pokonać pułap 52 dolarów za baryłkę, a potem jeszcze wyższe poziomy - dodaje.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 54 centy do 49,72 USD za baryłkę.

w całym tygodniu ceny ropy w USA spadły, jak do tej pory, o 2,1 proc. i będzie to pierwszy tygodniowy spadek notowań ropy w ciągu ostatnich 6 tygodni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane