• rozwiń

Paliwo jest coraz droższe. Sprawdź, ile zapłacisz

Podwyżki na stacjach paliw Odtwórz: Podwyżki na stacjach paliw
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 BiS Foto: To już koniec obniżek na stacjach | Video: Podwyżki na stacjach paliw

Zapowiadane podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem. Średnio benzyna w tym tygodniu zdrożała o 9 groszy na litrze, a olej napędowy o 13 groszy na litrze. Tanieje w dalszym ciągu autogaz, średnio o 7 groszy na litrze - podało BM Reflex.

Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 4,41 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,65 zł, oleju napędowego - 4,47 zł/l, autogazu - 1,95 zł/l.

Odwrócenie trendu

W zależności od stacji ceny rosły od kilku do nawet 20 groszy na litrze, a na pojedynczych stacjach notowaliśmy symboliczne korekty w dół. Największy wzrost cen wystąpił w województwie pomorskim, gdzie średnio benzyny zdrożały o 16 groszy na litrze, a olej napędowy średnio o 20 groszy na litrze.

Natomiast najmniej w województwach łódzkim, opolskim i warmińsko-mazurskim. Tu o 2-3 grosze średnio wzrosły ceny benzyny i o 7-8 groszy ceny diesla.

Te ceny oznaczają odwrócenie zniżkowego trendu na detalicznym rynku paliw, jaki obserwowaliśmy od kilku miesięcy i znacząco oddalają szansę na benzynę poniżej 4 zł.

Ceny paliw zaczęły mocno spadać na początku października ubiegłego roku, gdy ich średnia cena na stacjach wynosiła 5,30 zł (benzyna 95) i 5,20 zł (ON)

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane