• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Tak tanio nie było od dawna. Dobre informacje dla kierowców

Ile faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeks Odtwórz: Ile faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeks
Ile faktycznie paliwa spala twój samochód. Nowy indeks "Źródło: TVN Turbo"

Dzięki obniżkom cen paliw na stacjach, które regularnie notujemy od końca kwietnia za paliwa na stacjach płacimy najmniej od sierpnia ubiegłego roku - informuje w piątkowym komunikacie Biuro Maklerskie Reflex.

Średnie detaliczne ceny paliw w czwartek wynosiły odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 4,35 zł/l (-2 gr/l), benzyna bezołowiowa 98  -4,67 zł/l (-2 gr/l), olej napędowy – 4,13 zł/l (-2 gr/l), autogaz  – 1,85 zł/l (-3 gr/l).

Jakie prognozy

Eksperci BM Reflex zwracają uwagę, że wbrew powszechnym opiniom, że na początku wakacji zawsze mamy wzrost cen paliw na stacjach, sytuacja na razie wygląda inaczej i tak jak przed rokiem tak i teraz ceny nie rosną.

Jednocześnie przypomniano, że zgodnie z wcześniejszymi sygnałami "miejsca na dalsze obniżki cen paliw na stacjach jest już niewiele, bo rosną hurtowe cen paliw". Są one konsekwencją wyższych cen ropy, ale także sytuacji popytowo-podażowej na rynku krajowym - wskazano.

W konsekwencji wzrost hurtowych cen benzyn i oleju napędowego, o ile będzie kontynuowany może przenieść się wkrótce na stacje. "Już w tym tygodniu na stacjach, gdzie ceny paliw należały do najniższych na przykład tam, gdzie ceny oleju napędowego były blisko 4 zł/l notowaliśmy niewielki ruch cen w górę" - czytamy.

Według prognoz ekspertów BM Reflex, w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyn i diesla na stacjach powinny pozostawać stabilne, ale na poszczególnych stacjach sytuacja może być zróżnicowana od obniżek po podwyżki. Nie powinny rosnąć natomiast ceny autogazu i w przypadku tego paliwa możliwy jest dalszy spadek średniego poziomu cen o około 2-3 grosze na litrze.

Niskim cenom paliw na stacjach sprzyjają głównie korzystne stawki ropy na globalnych rynkach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane