• rozwiń

Ropa nadal tanieje. A szybów przybywa

Ropa nadal tanieje. A szybów przybywa
Foto: Shutterstock Foto: Liczba czynnych szybów naftowych w USA wzrosła do najwyższego poziomu od 15 kwietnia.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 44,81 USD, po zniżce o 60 centów.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 54 centy, czyli 1,2 proc. i jest wyceniana po 46,22 USD za baryłkę.

Liczba czynnych szybów naftowych w USA wzrosła do najwyższego poziomu od 15 kwietnia. W 5 z minionych 6 tygodni przybywało w Stanach pracujących szybów. W poprzednim tygodniu uruchomiono ich 10, a w sumie w Stanach czynnych jest już 351 szybów.

- Gdy rośnie liczba szybów ceny ropy zaczynają się osłabiać w oczekiwaniu na zwiększoną podaż surowca - powiedział David Lennox, analityk Fat Prophets z Sydney.

- Jakiekolwiek sygnały wskazujące na zwiększanie podaży będą problemem dla ceny ropy - dodał.

Rynek w Stanach zwraca uwagę również na największe od dekady sezonowe zapasy zalegające w magazynach, choć produkcja surowca w USA jest najmniejsza od maja 2014 r.

 

Reportaż TVN24 BiŚ: Gaz łupkowy podzielił Amerykanów

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane