• rozwiń

Temat: USA

"Niewiarygodnie dużo ropy na rynku". Notowania lecą w dół

"Niewiarygodnie dużo ropy na rynku". Notowania lecą w dół
Foto: Pixabay Foto: Cena ropy spadła o ok. 20 proc. od początku czerwca

Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku spadają. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,08 dolarów, po zniżce o 15 centów.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 3 centy i jest wyceniana po 42,67 dolarów za baryłkę.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,08 dolarów, po zniżce o 15 centów.

Prognozy cen ropy

Cena ropy spadła o ok. 20 proc. od początku czerwca. W Stanach zapasy surowca są na rekordowo wysokich poziomach.

Notowaniom ropy nie pomogą także informacje napływające z Libii.

Niedługo do dwóch największych libijskich naftoportów znów będą mogły zawijać tankowce. Po długich negocjacjach libijski rząd zgodził się bowiem zapłacić pensje formacji, która kontroluje porty.

- Na rynku jest za dużo ropy, niewiarygodnie dużo - powiedział Jonathan Barrat, główny zarządzający Ayers Alliance Securities z Sydney. - Ceny poniżej 40 dolarów za baryłkę będą stanowić problem - dodał.

Niższe ceny ropy przekładają się na wyniki spółek wydobywczych. BP, Shell oraz Total podały w tym tygodniu dużo gorsze wyniki za II kw. niż za poprzednie.

 

Zobacz rozmowę z Urszulą Cieślak z BM Reflex:


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane