• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

Ropa topi się w czerwieni. Jest jej coraz więcej

Ropa topi się w czerwieni. Jest jej coraz więcej
Foto: Shutterstock Foto: Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku spadają. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 44,13 dolarów, po zniżce o 6 centów.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 4 centy i jest wyceniana po 45,65 dolarów za baryłkę.

Nowojorski benchmark w piątek na zamknięciu był najtańszy od 9 maja.

Prognozy cen ropy

Amerykańscy producenci ropy czwarty tydzień z rzędu zwiększyli liczbę czynnych szybów naftowych, co wzmacnia spekulacje o utrzymaniu się nadwyżki surowca na światowych rynkach.

W USA czynnych jest obecnie 371 szybów, o 14 więcej niż przed tygodniem.

- Cenę ropy ciągnie w dół mocny dolar, relatywnie duże zapasy i rosnąca liczba czynnych szybów - powiedział Ric Spooner, główny analityk CMC Markets z Sydney. W minionym tygodniu liczba pracujących szybów zwiększyła się najwięcej od grudnia. W sumie działających maszyn przybyło w 7 z 8 ostatnich tygodni.

Cenom ropy nie sprzyja wysokie wydobycie innych kluczowych graczy na rynku. Z danych zebranych przez agencję Bloomberg wynika, że produkcja OPEC wzrosła w czerwcu o 0,7 proc. do 32,9 mln baryłek dziennie.

Z kolei wg prognoz Goldman Sachs, wydobycie w Rosji wzrośnie do końca 2018 r. o 590 tys. baryłek dziennie do 11,65 mln baryłek i przekroczy rekordowe wydobycie odnotowane w ZSRR w 1987 r., gdy dziennie pompowano na powierzchnię 11,42 mln baryłek.

 

Zobacz raport paliwowy z 22 lipca 2016:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane