• rozwiń

Dobre wiadomości dla kierowców. A może być jeszcze lepiej

Czopek: ceny paliwa powinny zjechać o 15 procent Odtwórz: Czopek: ceny paliwa powinny zjechać o 15 procent
Czopek: ceny paliwa powinny zjechać o 15 procent "Źródło: TVN24 BiS"

Średnia skala obniżek cen paliw na stacjach w ostatnich dniach była nieznacznie wyższa niż w ostatnim tygodniu listopada, a za paliwa płacimy od 5 do 8 groszy na litrze mniej, niż tydzień temu - podali w piątek analitycy rynku paliw.

Jak napisali analitycy BM Reflex "zgodnie z oczekiwaniami obniżki cen paliw na stacjach były kontynuowane i chociaż za paliwa płacimy od 5 do 8 groszy na litrze mniej niż tydzień temu, to na poszczególnych stacjach skala obniżek cen była mocno zróżnicowana. To powoduje, że między minimalnymi a maksymalnymi poziomami cen różnice wciąż sięgają 50 gr/l".

Jest taniej

"W ciągu miesiąca benzyna bezołowiowa 95 potaniała o 19 gr/l, olej napędowy o 12 i gaz o 13 gr/l, ale wciąż pozostaje miejsce na dalsze spadki. To o ile mniej zapłacimy za paliwa do końca roku będzie zależało od cen ropy naftowej w kolejnych dniach" - podkreślili eksperci Reflexu.

Jak dodali, pod koniec mijającego tygodnia spadki cen surowca (w ciągu dwóch miesięcy ropa potaniała o blisko 30 proc.) wyhamowały w oczekiwaniu na decyzję OPEC+ i w efekcie tydzień na rynku hurtowym kończył się nawet na poziomie wyższym niż tydzień temu.

W analizie e-petrol.pl czytamy natomiast, że "pomimo wyraźnych obniżek cen, marże na sprzedaży paliwa utrzymują się na rekordowo wysokich poziomach. To daje realne podstawy do tego, aby oczekiwać dalszej przeceny na stacjach".

"Prognoza na nadchodzący tydzień zakłada następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 4,76-4,91 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 5,09-5,19 zł/l i 2,36-2,45 zł/l dla autogazu"- szacuje e-petrol.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Barcikowy
Cena baryłki ropy jest niższa niż w grudniu rok temu. Po cenie ropy kompletnie tego nie widać. Jeszcze na początku października tankowałem ropę po 4.99 gdy surowiec był znacznie droższy niż dziś jest.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
E tam
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane