• rozwiń

Algieria domaga się od OPEC ograniczenia produkcji ropy. Kartel ugnie się?

Algieria domaga się od OPEC ograniczenia produkcji ropy. Kartel ugnie się?
Foto: Shutterstock Foto: Arabia Saudyjska, lider OPEC i inni wielcy producenci ropy uprzedzili w ubiegłym tygodniu, że OPEC nie zmniejszy wydobycia surowca

Algierski minister energetyki zażądał w niedzielę od krajów OPEC ograniczenia produkcji ropy, by zahamować spadek jej cen. Algieria jest członkiem Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC).

- OPEC powinna interweniować, aby skorygować nierównowagę, tnąc produkcję, aby podbić cenę i bronić dochodów swych krajów członkowskich - oznajmił Jusef Jusfi, którego kraj 95 procent dochodów

eksportowych uzyskuje ze sprzedaży ropy i gazu.

Produkcja taka sama

Arabia Saudyjska, lider OPEC i inni wielcy producenci ropy uprzedzili w ubiegłym tygodniu, że OPEC nie zmniejszy wydobycia surowca, nawet jeśli cena baryłki spadnie do 20 dolarów. - Świat może się nie doczekać powrotu do ceny 100 dolarów za baryłkę - powiedział wtedy saudyjski minister ds. ropy naftowej Ali ibn an-Naimi.

Ropa naftowa straciła od połowy czerwca ponad 50 proc. wartości, ze 115 dolarów do 55 dolarów za baryłkę, do czego przyczyniły się obfitość podaży, wzmocnienie dolara i spadek zapotrzebowania w kontekście spowolnienia światowej gospodarki.

W listopadzie OPEC, która dostarcza na światowy rynek jedną trzecią produkcji czarnego złota, poinformowała, że utrzymuje produkcję na poziomie 30 milionów baryłek dziennie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
armysos com ua
Ruscy też żądali, i co ???)))
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane