• rozwiń
  • WIG20 2248.53 -1.60%
  • WIG30 2607.73 -1.59%
  • WIG 59596.35 -1.32%
  • sWIG80 14341.00 -0.79%
  • mWIG40 4714.94 -0.82%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rewolucja w transporcie, będą nowe licencje. To uderzy w usługi przez aplikacje

Tesla jako taksówka, drift

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało zmiany w ustawie o transporcie drogowym. Wprowadzi definicję "pośrednictwa", co będzie wiązało się z koniecznością posiadanie licencji na przewóz osób. To oznacza wielkie zmiany dla przewoźników korzystających z aplikacji mobilnych.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, trzy dni temu skierowało wniosek o włączenie do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Zmiany dla przewoźników

"Na rynku przewozu osób samochodami osobowymi funkcjonują podmioty, których działalność polega na pośrednictwie w przekazywaniu zleceń przewozowych złożonych m.in. za pomocą aplikacji mobilnych między pasażerami a kierowcami. Ta działalność nie jest uregulowana prawnie, co powoduje często niejasności związane z charakterem zlecanych przez te podmioty usług przewozowych" - argumentuje w komunikacie MIB.Jak podkreśla ministerstwo, niezależnie od rozwoju nowoczesnych technologii i ich zastosowania, ważne jest, by uczestnicy również tego segmentu rynku transportowego mieli możliwość funkcjonowania na zasadach równej i uczciwej konkurencji, co było wielokrotnie postulowane przez przedsiębiorców świadczących usługi przewozu osób.

Proponowane zmiany

Ministerstwo zamierza wprowadzić definicję pośrednictwa przy przewozie osób a także licencje na pośrednictwo przy przewozie osób.

Będzie także obowiązek zlecania przewozów przez pośrednika podmiotowi posiadającemu odpowiednią licencję. Zapowiedziano także prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń w zakresie przewozu osób.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane