• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Skarbówka z ludzką twarzą? W jednym urzędzie sprawę załatwisz w tydzień, w innym w 1,5 roku

Skarbówka z ludzką twarzą? W jednym urzędzie sprawę załatwisz w tydzień, w innym w 1,5 roku Odtwórz: Skarbówka z ludzką twarzą? W jednym urzędzie sprawę załatwisz w tydzień, w innym w 1,5 roku
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 BiS Foto: Wśród 380 urzędów widać jednak ogromne różnice w podejściu do podatnika i sposobie działania - m.in. szybkości załatwiania spraw | Video: Skarbówka z ludzką twarzą? W jednym urzędzie sprawę załatwisz w tydzień, w innym w 1,5 roku

W wielu miastach fiskusowi udaje się sprawnie ściągać podatki, i to w sposób przyjazny dla podatników – informuje "Rzeczpospolita".

Czy fiskus może sprawnie napełniać państwową kasę, nie doprowadzając przy tym przedsiębiorców do upadłości? Ranking urzędów skarbowych "Rzeczpospolitej" pokazuje, że to jak najbardziej możliwe.

Stopień poprawności

Wśród 380 urzędów widać jednak ogromne różnice w podejściu do podatnika i sposobie działania - m.in. szybkości załatwiania spraw.

Urzędowi w Miechowie (Małopolskie) prowadzenie postępowania wszczętego na wniosek podatnika (np. w sprawie nadpłaty podatku) zajmuje niecały tydzień, a urzędowi w Malborku - średnio 401 dni.

Wydawane decyzje znacznie się różnią stopniem poprawności. Urząd w Miechowie jest jednym z dziesięciu, w których ani jedna decyzja wydana w ubiegłych dwóch latach nie została zakwestionowana przez izbę skarbową ani przez sąd. W niektórych uchylone zostały wszystkie decyzje w danym roku - tak było np. w Grójcu i w Garwolinie.

Ranking przygotowano na podstawie najnowszych danych statystycznych, które specjalnie dla "Rzeczpospolitej" opracowało Ministerstwo Finansów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane