• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Temat: Rząd PiS

PO: przekażemy nasz projekt ws. 500 plus prezydentowi Dudzie

Foto: PAP/ Tomasz Gzell Foto: Szef Platformy Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że rządowy program Rodzina 500 plus "ma cechy wyborczego oszustwa"

Politycy PO poinformowali w czwartek, że przekażą prezydentowi Andrzejowi Dudzie swój projekt dot. programu Rodzina 500 plus, zgodnie z którym dodatkiem tym ma być objęte każde dziecko. PO chce, by prezydent podjął ich inicjatywę w Sejmie.

Sejm w czwartek przegłosował ustawę wprowadzającą program Rodzina 500 plus, który przewiduje wsparcie dla rodzin - 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze w tych rodzinach, gdzie dochód na osobę nie przekracza 800 zł lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Świadczenie ma być wypłacane na dzieci do 18. roku życia.

Platforma z własnym pomysłem

Tydzień temu klub PO złożył własny projekt ustawy, który zakłada objęcie 500-złotowym dodatkiem wszystkie dzieci.

Szef Platformy Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że rządowy program Rodzina 500 plus "ma cechy wyborczego oszustwa". - Powiedzieliśmy "sprawdzam" i sprawdziliśmy: PiS dzieli nie tylko Polaków, dzieli także nasze dzieci - na dzieci lepszego i gorszego sortu, i tak naprawdę wyklucza ze swojego wielkiego cywilizacyjnego projektu ponad 3 miliony dzieci. Nie ma zgody na takie zachowania - powiedział Schetyna.

Lider Platformy poinformował że PO "nie zostawi sprawy" 500 plus. - Będziemy ją podejmować, przypominać o tym, że doszło do wyborczego oszustwa i zostało to oszustwo dokonane rękami polityków PiS - dodał szef PO.

Wniosek do prezydenta

Szef klubu Platformy Sławomir Neumann powiedział, że Platforma przekaże swój projekt dot. wsparcia dla rodzin Andrzejowi Dudzie "z wnioskiem o to, żeby prezydent przyjął ten projekt jako swój".

- I być może wtedy on zyska akceptację w parlamencie. Ten projekt jutro złożymy w kancelarii prezydenta. Jeżeli pan prezydent będzie chciał się z nim zapoznać, szerzej porozmawiać, jesteśmy do tego gotowi, a na dzisiaj będziemy apelować do pana prezydenta, żeby zgodnie ze swoimi też poglądami, obietnicami wyborczymi przyjął na siebie odpowiedzialność naprawienia błędu, który popełnia dzisiaj PiS - powiedział szef klubu PO.

- Chcielibyśmy, żeby pan prezydent był prezydentem wszystkich dzieci, a nie tylko tych wybranych przez PiS - dodał Neumann.

W czwartek w Sejmie przegłosowano sztandarową obietnicę Prawa i Sprawiedliwości:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Gama
Do Platformy jeszcze nie dotarło, że Duda to urzędnik pisu. Nad nim jest Kaczor. Nie ośmieszajcie się, nie wydeptujcie ścieżki do Dudy, to bezsens. Kiedyś przecież Duda odejdzie. Trudno trzeba teraz przeczekać. Wyraźny ślad Kurskiego. Karnowski w tej chwili na ekranie. Tfu, apage satanes.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Lapigrosz9012
PO pod przewodnictwem Schetyny jak dzieciaki. Robią z siebie " cyrkowcow " . Polacy to zapamiętają. Już macie 14 % poparcia. Sądaż dzisiejszy.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane