• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

KNF przyjęła założenia rekomendacji w sprawie bezpieczeństwa transakcji w internecie

KNF przyjęła założenia rekomendacji w sprawie bezpieczeństwa transakcji w internecie

Zasady i organizacja płatności internetowych, środki kontroli i bezpieczeństwa w takich transakcjach, a także wymogi edukacji z klientami - takie elementy mają się znaleźć w rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, dotyczącej bezpieczeństwa transakcji internetowych.

Komisja we wtorek zaakceptowała założenia tej rekomendacji - informuje KNF w komunikacie.

Bezpieczeństwo

"Planowana rekomendacja KNF będzie skierowana do banków, krajowych instytucji płatniczych, krajowych instytucji pieniądza elektronicznego oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Jej celem jest ujednolicenie zakresu minimalnych wymogów dotyczących bezpieczeństwa płatności internetowych związanych ze świadczeniem usług płatniczych" - głosi komunikat.

Rekomendacja KNF ma docelowo obejmować: "zasady i organizację procesu zarządzania i oceny ryzyka związanego z płatnościami internetowymi; szczególne środki kontroli i bezpieczeństwa w zakresie płatności internetowych; edukację i komunikację z klientami korzystającymi z płatności internetowych".

Do konsultacji

Projekt rekomendacji ma być skierowany do publicznych konsultacji do końca trzeciego kwartału 2015 roku - informuje KNF.

Obradująca we wtorek bez przewodniczącego Andrzeja Jakubiaka komisja jednogłośnie nałożyła też na dwie spółki kary za naruszenie obowiązków informacyjnych. Jak wynika z komunikatu, chodzi o Norica Holding s.a.r.l. z Luksemburga, która została ukarana kwotą 800 tysięcy złotych "za naruszenie obowiązków informacyjnych związanych ze znacznymi pakietami akcji spółki publicznej Grupa Azoty SA", a także o Dolnośląskie Surowce Skalne SA w upadłości, ukarane kwotą 500 tysięcy złotych "za naruszenie obowiązków informacyjnych spółki publicznej".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane