• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Będą pieniądze dla gmin na mieszkania zakładowe

Będą pieniądze dla gmin na mieszkania zakładowe
Foto: Shuttestock Foto: Wsparcie finansowe dla gmin przy kupnie mieszkań zakładowych

Gminy, które będą chciały kupić mieszkania zakładowe, będą mogły skorzystać z dofinansowania z Funduszu Dopłat BKG - zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu przy tworzeniu lokali mieszkalnych.

Fundusz Dopłat jest narzędziem prowadzonym przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do tej pory samorządy mogły liczyć na dofinansowanie z Funduszu przy zakupie, budowie oraz remontach lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni czy domów dla bezdomnych.

Szereg zmian

Nowelizacja obok finansowanych już z Funduszu zakupów lokali wprowadza kolejny ich rodzaj - dawne mieszkania zakładowe, czyli takie, które były własnością przedsiębiorstw państwowych i

spółek handlowych należących do Skarbu Państwa.

Ponadto nowela wprowadza wsparcie z Funduszu Dopłat BGK także dla spółek gminnych, które realizują takie inwestycje. Dzięki temu nie tylko samorząd będzie beneficjentem programu, ale i spółki komunalne.

Kolejna zmiana zakłada rezygnację z obowiązku wydzielania ekwiwalentnego lokali socjalnych w przypadku uzyskania z Funduszu Dopłat wsparcia związanego z nabyciem mieszkań zakładowych. Do tej pory beneficjenci Funduszu musieli tworzyć pewien nowy zasób mieszkań socjalnych.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane