Szejnfeld: mamy na Brytyjczyków pewnego rodzaju "haka"

Szejnfeld: mamy pewnego haka na Brytyjczyków Odtwórz: Szejnfeld: mamy pewnego haka na Brytyjczyków
Foto: tvn24bis | Video: tvn24bis Foto: Adam Szejnfeld był gościem TVN24 BiS | Video: Szejnfeld: mamy pewnego haka na Brytyjczyków

Negocjacje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będą wielowątkowe. Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej ocenia, że obie strony mają wspólne interesy, jak bezpieczeństwo obywateli i interes gospodarczy. - Pamiętajmy, że my też mamy pewnego rodzaju "haka", można powiedzieć, na Brytyjczyków, jeśli chodzi o finanse. Jeśli by traktować, że powinni - a uważam, że powinni - zrealizować wszystkie swoje zobowiązania finansowe wobec Unii Europejskiej do końca 2020 roku, czyli do końca perspektywy finansowej bieżącej, to mówimy o kwocie od 40 do 60 mld euro. Jest o czym rozmawiać - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Adam Szejnfeld. - Nie ma możliwości, żeby w ramach negocjacji Wielka Brytania inaczej traktowała warunki pozostania i ochrony Polaków, a inaczej Litwinów czy Rumunów - zapewnił.

Program "Rozmowa Poranka" od poniedziałku do piątku o godz. 7.15 na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Siła i Honor
Bzdura, nic nie macie, Brytyjczycy mają wszystkie karty. W dodatku będą rozgrywać separatyzmy i konflikty, dzięki czemu UE się rozpadnie jeszcze przed końcem Brexitu. I bardzo dobrze.
  • 3
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.