Problem uchodźców. Czarzasty: trzeba go rozwiązać w Syrii

Problem uchodźców. Czarzasty: trzeba go rozwiązać w Syrii Odtwórz: Problem uchodźców. Czarzasty: trzeba go rozwiązać w Syrii
Problem uchodźców. Czarzasty: trzeba go rozwiązać w Syrii "Źródło: tvn24bis"

Problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii - mówił w programie "Rozmowa Poranka" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Wnosiliśmy pomysł stworzenia europejskiej agencji ds. uchodźców, która starałaby się wypracować i wprowadzić jednolite zasady - dodał.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) mówił w TVN24 BiS, że wszczęciu przez Komisję Europejską procedury o naruszenia prawa wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców, czyli również Polski będzie raczej „kapuśniaczkiem, a nie poważną burzą”.

Wiele problemów

- Komisja Europejska ma wewnątrz tyle własnych problemów, że nie jest w stanie niczego załatwić poza twardymi interesami ekonomicznymi, jak np. Nord Stream 2 - mówił Włodzimierz Czarzasty i dodał, że problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii.

-  Nie ma w tej chwili zainteresowanych sił, aby to zakończyło się szybko. Ani Rosjanie ani Amerykanie w tej sprawie się szybko nie dogadają. Unia Europejska nie jest w tej chwili przygotowana do rozwiązywania zasadniczych problemów. Ta decyzja Angeli Merkel o otworzeniu granic i wpuszczeniu każdej ilości migrantów rodziła problemy i będzie rodziła problemy - dodał.

Europejska agencja

Gość TVN24 BiS mówił także, że uchodźcom, których życie jest zagrożone należy pomagać, ale granice UE i służby nie są do tego przygotowane.

- Wnosiliśmy pomysł stworzenia europejskiej agencji ds. uchodźców, która starałaby się wypracować i wprowadzić takie same zasady, bo obecnie każde państwo w tej sprawie robi co innego - mówił Czarzasty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zosia I
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.