Polska na spotkaniu G20. Kowal: to spada rządowi jak z nieba

Kowal o G20: jesteśmy wyżej, niż czasem o sobie sądzimy Odtwórz: Kowal o G20: jesteśmy wyżej, niż czasem o sobie sądzimy
Foto: TVN24 BiS Foto: Gościem "Rozmowy Poranka" był Paweł Kowal | Video: Kowal o G20: jesteśmy wyżej, niż czasem o sobie sądzimy

- Jesteśmy wyżej, niż czasem o sobie sądzimy - mówił w "Rozmowie Poranka" Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się do piątkowego spotkania G20 w niemieckim Baden-Baden. Jednym z uczestników szczytu będzie delegacja z Polski, której przewodniczy wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godz. 7.15.

Kowal ocenił, że to zaproszenie "spada rządowi jak z nieba" po wizerunkowych problemach po szczycie w Brukseli.

Zdaniem gościa TVN24 BiS jednym z problemów Polski jest popadanie w skrajności: często myślimy, że jesteśmy bardzo ważni i chcemy porządkować Unię Europejską albo że "nie jesteśmy nic warci".

- Nie jesteśmy Niemcami, Francją czy Holandią, ale coś mamy do powiedzenia - komentował były europoseł i wiceminister spraw zagranicznych.

- Jednak nie róbmy tego w kontekście tego szczytu w Baden-Baden. To jest standardowe zaproszenie gości z zagranicy i nie oznacza, że Polska w ciągu tygodnia skoczyła o ileś tam punktów w rankingach - dodał.

G20, to grupa 19 państw i Unia Europejskiej, której celem jest dyskusja nad wspólną polityką finansową. Jej członkowie spotykają się raz do roku.

Główny szczyt G20 z udziałem głów państw odbędzie się w lipcu w Hamburgu. Wcześniej, bo w dniach 17-19 marca w Baden-Baden spotkają się ministrowie finansów.

I to właśnie na to spotkanie zaproszenie otrzymała Polska, mimo że nie jest członkiem G20. Wystosował je podczas spotkania ministrów finansów państw Trójkąta Weimarskiego w Paryżu szef resortu finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Oprócz naszego kraju zaproszono przedstawicieli Wybrzeża Kości Słoniowej, Maroka, Holandii, Norwegii, Rwandy, Senegalu, Singapuru, Hiszpanii, Szwajcarii i Tunezji.

Zobacz. Kaczyński: zaproszenie na G20 to znaczny sukces naszego rządu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
nero21
"to bardzo znaczny sukces rządu"....... Okazuje się jednak, że oprócz Polski, zaproszenie otrzymały między innymi kraje takie jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Rwanda czy Senegal.
Główny szczyt G20 z udziałem głów państw odbędzie się w lipcu w Hamburgu.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.