Polska a Nowy Jedwabny Szlak. Co może zyskać nasz kraj?

Polska a Nowy Jedwabny Szlak. Co może zyskać nasz kraj? Odtwórz: Polska a Nowy Jedwabny Szlak. Co może zyskać nasz kraj?
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Droga Nowego Jedwabnego Szlaku | Video: Polska a Nowy Jedwabny Szlak. Co może zyskać nasz kraj?

Nowy Jedwabny Szlak to droga, na której Chiny chcą realizować różnego rodzaju projekty wraz ze swoimi partnerami - mówi Marcin Przychodniak, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak dodaje, "Polska zyskuje dużo na tym, że jest na przecięciu zarówno wschód-zachód, ale i północ-południe części morskiej". - To już jest ogromne przedsięwzięcie o charakterze globalnym. Dotyczy to nie tylko kontynentu euroazjatyckiego - podkreśla Sylwester Szafarz, były konsul generalny RP w Szanghaju. Tymczasem z ostrożnością do projektu podchodzi Łukasz Sarek, analityk rynku chińskiego. - Polscy biznesmeni mają szanse, tylko nie w tej skali i nie w takim zakresie w jakim obecnie się to przedstawia - podkreśla gość TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.