Piekarski: Trump wprowadza amerykańską administrację w duże, naprawdę duże kłopoty

"Trump wpędza administrację USA w kłopoty" Odtwórz: "Trump wpędza administrację USA w kłopoty"
"Trump wpędza administrację USA w kłopoty" "Źródło: TVN24 BiS"

- Prezydent Trump bez wątpienia ujawnił Rosjanom informacje, które mogły zidentyfikować źródła wywiadowcze Stanów Zjednoczonych - powiedział w TVN24 BiS "Gość Poranka", którym był Jan Wojciech Piekarski, były szef protokołu dyplomatycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Prezydent USA Donald Trump podczas spotkania z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem w ubiegłym tygodniu mimowolnie miał ujawnić tajne informacje wywiadu.

- To dowodzi tego, że to świetny biznesmen, ale bardzo słaby polityk. Jest nieprzygotowany do reżimu w jakim działa prezydent USA. Człowiek, który nie bardzo kontroluje swoje wypowiedzi: nie tylko ustne, ale także tweetowe. Wprowadza, pracującą według pewnych reguł administrację amerykańską, w duże, naprawdę duże kłopoty - powiedział Piekarski.

Zdaniem dyplomaty, "Trump przeżywa bardzo ostry atak i kontrolę ze strony amerykańskich mediów", ale na skrócenie jego kadencji nie ma szans dopóki "jego polityczne zaplecze nie zacznie patrzeć na to, że prezydent nie spełnia ich oczekiwań, że naraża interesy USA i na zewnątrz i również wzmacnia oponentów politycznych wewnątrz Kongresu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.