Kołodko: patriotyzm Trumpa jest ekonomicznie nierozsądny

Kołodko: patriotyzm Trumpa jest ekonomicznie nierozsądny Odtwórz: Kołodko: patriotyzm Trumpa jest ekonomicznie nierozsądny
Foto: tvn24bis Foto: Gościem "Rozmowy Poranka" był Grzegorz Kołodko | Video: Kołodko: patriotyzm Trumpa jest ekonomicznie nierozsądny

- To jest duży cios w rozsądny element globalizacji - tak prof. Grzegorz Kołodko w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS komentował zapowiedzi Donalda Trumpa dotyczące wprowadzenia protekcjonizmu gospodarczego w USA. - Patriotyzm Trumpa, który bardziej trąci nacjonalizmem, by nie powiedzieć ksenofobią czy szowinizmem - czyli "America First" - jest ekonomicznie nierozsądny - mówił wykładowca akademicki. - Potężne grupy interesu, transnarodowe korporacje, których trzon stanowi jednak kapitał amerykański, przez swoje usieciowienie uniemożliwi realizację „trumpowskich” fanaberii, dlatego, że to nie jest w ich interesie. Ale też szybko okaże się, że to nie jest w interesie ludu pracującego amerykańskich miast i wsi - powiedział prof. Kołodko.

"Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 7.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
unk
Loading...
unk
Patriotyzm nie zawsze musi być ekonomicznie rozsądny. Taka Grecja kiedyś miała dużo plantacji oliwek, teraz kupują z zagranicy bo taniej. Podobnie robili z innymi elementami gospodarki. I jak im to wyszło?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.