Kamiński: polityka zagraniczna PiS to pojęcie z gatunku humorystycznego

Michał Kamiński o polityce zagranicznej PiS Odtwórz: Michał Kamiński o polityce zagranicznej PiS
Michał Kamiński o polityce zagranicznej PiS "Źródło: TVN24BiS /"

Nie ma spójnej polityki zagranicznej Prawa i Sprawiedliwości. To wypadkowa różnych fobii i zdarzeń - mówił Michał Kamiński, poseł Europejskich Demokratów. - PiS wpisuje się w politykę rosyjską - dodał gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

Michał Kamiński, poseł Europejskich Demokratów, ocenił, że "polityka zagraniczna Prawa i Sprawiedliwości to pojęcie z gatunku humorystycznego".

Brak spójności

- Nie ma czegoś takiego, jak wspólna wizja zgodna z interesami państwa. Są jedynie jakieś działania, które są wypadkowymi różnych fobii i zdarzeń. Czegoś takiego, jak spójna polityka zagraniczna nie ma - mówił.

Gość TVN24 BiS podkreślał, że celem polityki rosyjskiej jest podzielenie i pokłócenie Unii Europejskiej. - Poza tym że Rosja wspiera skrają prawicę, to niestety PiS, mimo całej antyrosyjskiej retoryki, wpisuje się - być może bez intencji - w politykę rosyjską - mówił Kamiński i dodał, że państwa bałtyckie wspierają głębszą integrację europejską, widząc, że jest ona dla całego regionu receptą na rosyjski imperializm. - A polityka polskiego rządu w tej kwestii jest niejednoznaczna - dodał.

Brak koncepcji

- Ten rząd ma bardzo niespójne sygnały w sprawie tzw. Europy dwóch prędkości. Minister Szymański mówił, że rząd jest przeciwny, a premier Beata Szydło po spotkaniu z Angelą Merkel, kanclerz Niemiec mówiła, że nie ma nic przeciwko Europie dwóch prędkości. Polityka PiS to polityka wypisywania Polski z jądra Europy, w którym byliśmy - mówił Kamiński.

Zobacz całą rozmowę z Michałem Kamińskim. Materiał wideo:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
rm429
To może i śmieszne tylko niestety rzutuje na odbiór Polski na zewnątrz. Na tym cierpi renoma państwa i dużo czasu upłynie na odwrócenie tych opinii.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
TruPre
Michał Kamiński to właśnie "to pojęcie z gatunku humorystycznego". W której już on z kolei jest partii? Taki zawodowy członek.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Womenalistka
W kontekście polityki zagranicznej, a szczególnie kontaktów z UE warto zaznaczyć, że wkrótce polscy rolnicy mogą zostać pozbawieni dopłat. PiS unika tego tematu jak ognia. Chodzi o niewdrożenie programów co pociągnie za sobą pozbawienie nie tylko rolników rolników ale Polska zapłaci jeszcze kary.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.