Girzyński o relokacji uchodźców: Nie ma takiej umowy, z której nie można się wycofać

Girzyński o przyjęciu euro: to jest czysta kalkulacja Odtwórz: Girzyński o przyjęciu euro: to jest czysta kalkulacja
Girzyński o przyjęciu euro: to jest czysta kalkulacja "Źródło: TVN24 BiS"

- Na Węgrzech i Polsce nie ma przyzwolenia społecznego ma przyjmowanie uchodźców - ocenił Zbigniew Girzyński w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS. Były poseł komentował ostatnie ultimatum Komisji Europejskiej, zgodnie z którym Polska musi aktywnie uczestniczyć w relokacji uchodźców.

Zdaniem gościa programu, niechęć społeczną do uchodźców w Polsce podkreśla fakt "że partia opozycyjna PO, która wcześniej zgadzała się na przyjmowanie uchodźców, teraz się z tego wycofuje". - Ku oburzeniu swojego zaplecza. To pokazuje, że kierownictwo dostrzega, że brak jest znaczącego przyzwolenia społecznego - zauważa Girzyński.

Komisja Europejska we wtorek postawiła sprawę jasno: jeżeli Polska nie przyjmie uchodźców zgodnie ze zobowiązaniami, wobec kraju zostaną wyciągnięte konsekwencje.

- To jest ręka podana przez Komisję Europejską rządowi Beaty Szydło i w ogóle obozowi Prawa i Sprawiedliwości - oceniał Girzyński. -Próba nacisku przez KE ws. przyjmowanie imigrantów jest najgorszym rozwiązaniem jaki KE mogła zrobić - dodał.

Euro ma się opłacać

Gość "Rozmowy Poranka" w kontekście zobowiązań Polski był też pytany o kwestię przyjęcia euro. - Wspólna waluta wzmacnia jednolitość UE, ale jest elementem dodatkowym. Tak samo jak strefa Schengen. One funkcjonują w strefie wspólnoty. Są elementem, który może, ale nie musi być zastosowany - powiedział.

- To czysta kalkulacja. (...) Dzisiaj jeszcze opłaca się mieć złotówki. Czy będzie opłacać się mieć zawsze? Poczekajmy - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.