Amerykański atak na syryjskie bazy lotnictwa. "To sygnał polityczny"

Gen. Bogusław Pacek o amerykańskim ataku na syryjskie bazy lotnictwa Odtwórz: Gen. Bogusław Pacek o amerykańskim ataku na syryjskie bazy lotnictwa
Gen. Bogusław Pacek o amerykańskim ataku na syryjskie bazy lotnictwa "Źródło: tvn24bis"

To był mocny głos dla społeczeństwa amerykańskiego, a także w stronę Rosji, pokazujący, kto jest prawdziwym liderem - mówił w TVN24 BiS gen. Bogusław Pacek.

Gen. Bogusław Pacek, generał dywizji w stanie spoczynku i wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, mówił w TVN24 BiS, że w amerykańskim ataku na syryjskie bazy lotnictwa było wiele symboliki.

Ruch polityczny?

- To mocny głos, skierowany także do społeczeństwa amerykańskiego. Donald Trump pokazuje, że jest silnym przywódcą. To jest strzał skierowany także w stronę Rosji, który pokazuje, kto jest liderem i kto będzie zapewniał bezpieczeństwo na świecie - mówił gen. Bogusław Pacek i dodał, że był to sygnał polityczny. - Skierowany do wielu liderów w świecie. To głos potrzebny - dodał.

Gość TVN24 BiS podkreślił, że w ataku użyto 59 rakiet tomahawk. - Z całą pewnością prezydent Trump chciał pokazać światu, że jest mocnym prezydentem i że nie ugnie się pod takimi działaniami, jak użycie broni chemicznej. Chciał podkreślić, że to Stany Zjednoczone są mocarstwem - wyjaśnił gen. Pacek.

Co z Koreą?

Gen. Bogusław Pacek mówił, że świat powinien próbować hamować działania Korei Północnej. - Nie wiadomo, czy ich działania nie będą groźne dla świata, bo to państwo nieobliczalne, ale USA muszą liczyć się z głosem Chińczyków. Korea Północna nie kryje, że jej głównym wrogiem są Stany Zjednoczone. Amerykanie zdają sobie sprawę z tego, że jej potencjalnym zagrożeniem jest Korea Północna, bo Koreańczycy z północy deklarują, że chcą USA zniszczyć. To nie może zostawać bez reakcji - mówił gen. Pacek.

Gen. Bogusław Pacek o amerykańskim ataku na syryjskie bazy lotnictwa. Zobacz całą rozmowę:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zdelegalizować myślistwo
to nie był żaden głos społeczeństwa amerykańskiego, jeden człowiek w odwecie wydał decyzję i zabił kilku cywilów; warto pomówić o 150 cywilach, ofiarach amerykańskiego nalotu w Mosulu, o czym nikt nie mówi bo tę zbrodnię dokonały USA
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Kozibobek
Imperium pokazało (nie pierwszy raz zresztą), że prawo międzynarodowe dotyczy tylko słabych. Trump pokazał natomiast, że tak jak poprzednicy jest tylko marionetką w rękach służb specjalnych i kompleksu bankowo-militarno-przemysłowego.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Zosia I
Amerykański atak na Syrię to znak dyktatury nad światem i prowokacja militarna do rozpoczęcia wojny.Niestety nikt nie dał się sprowokować. Atak bronią chemiczną to amerykański znak dla świata, że posunie się do wszystkiego by tę dyktaturę utrzymać.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.