Zdobył jeden z najwyższych szczytów i serca mieszkańców. "Przygotowywałem się kilka lat"

Rozmowa z Grzegorzem Kaplą, ktory zdobył Kazbek w Gruzji Odtwórz: Rozmowa z Grzegorzem Kaplą, ktory zdobył Kazbek w Gruzji
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Gościem Jakuba Porady był Grzegorz Kapla, podróżnik i autor książki "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem" | Video: Rozmowa z Grzegorzem Kaplą, ktory zdobył Kazbek w Gruzji

Kazbek to jedna z najwyższych i najpopularniejszych gór Gruzji. Jej wysokość to ponad 5 tysięcy metrów nad poziomem morza. Gościem Jakuba Porady był Grzegorz Kapla, podróżnik i autor książki "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem", któremu udało się zdobyć jej szczyt.

W programie opisywał swoją wyprawę. - Kazbek jest górą wysoką, wymagającą - mówił. Jak dodawał podróżnik, "ludzie bez doświadczenia raczej nie mają szans, żeby się do niej przymierzyć".

- Ja się przygotowywałem kilka lat, wspinałem się, uprawiałem alpinizm, biegam codziennie przynajmniej 10 kilometrów - mówił.

Ale przypominał, że "wszystko zależy od pogody". Podróżnik opowiadał też o samej Gruzji i ich mieszkańców. - Gruzini biesiadowanie podnieśli do rangi sztuki - opowiadał o ich gościnności. Jak zauważał, Polacy są w Gruzji chętnie przyjmowani, bo "okazaliśmy im przyjaźń, współczucie i pomoc w trakcie wojny".

Program „Pokaż nam Świat” w weekendy na antenie TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.