Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur"

Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur" Odtwórz: Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur"
Foto: RaiyaniM/Wikipedia (CC BY-SA 4.0) | Video: tvn24bis.pl Foto: NDANI.jpg | Video: Plemię, które wierzy w duchy. "Posiedli sekret łączenia kultur"

Plemię Dani w Papui Zachodniej żyje trochę we śnie, trochę na jawie. Na granicy wolności i niewoli, cywilizacji współczesnej i epoki kamienia łupanego, chrześcijaństwa i animizmu. O wyprawie do miejsca, gdzie kończą się mapy i czas płynie inaczej, a duchy obcują z żywymi, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Grzegorz Kapla, dziennikarz, pisarz, autor książki "Duchy we śnie, duchy na jawie. Papua Zachodnia". - Oni są po części chrześcijanami, po części animistami. Godzą to w taki zupełnie doskonały, symbiotyczny sposób. Nie przeszkadza im wiara w Boga i wiara, że kamień, który mają bądź świńska szczęka mają magiczną moc. Być może posiedli taki sekret łączenia kultur, którego my nigdy nie bylibyśmy w stanie się nauczyć - mówił gość Jakuba Porady.

Program "Pokaż nam świat" w TVN24 BIS w soboty o godz. 15:30 oraz niedziele o godz. 12:50. Zapraszają Jakub Porada i Małgorzata Główka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.