Oto naród, który podróżuje na potęgę. Ich pieniądze zalewają świat

Oto naród, który podróżuje na potęgę. ich pieniądze zalewają świat Odtwórz: Oto naród, który podróżuje na potęgę. ich pieniądze zalewają świat
Oto naród, który podróżuje na potęgę. ich pieniądze zalewają świat "Źródło: TVN24 BiS"

Chińska ciekawość świata coraz bardziej drąży skałę wielkiego muru. Najnowsze dane pokazują, że coraz więcej Chińczyków podróżuje poza granice swojego kraju. A w miejscach, które odwiedzają zostawiają coraz większe pieniądze. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Oglądaj nowy program "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jakub Porada zaprasza w sobotę o 9.30 i 16.30 oraz w niedzielę o 10.00 i 16.30.

W ubiegłym roku 10 procent Chińczyków wybrało się urlop zagraniczny. Ten odsetek może nie powala, ale biorąc pod uwagę, że mówimy o najludniejszym kraju świata, było to 135 milionów osób. A ta liczba z roku na rok rośnie.

Większe wrażenie sprawia suma – jaką turyści z Chin wydali za granicą. Było to 261 miliardów dolarów, czyli sporo ponad bilion złotych.

Chińczycy odwiedzają głównie inne kraje Azji, ale coraz częściej wybierają też Europę i Amerykę. Dla porównania w 2016 roku około siedem milionów Polaków spędziło urlop za granicą. Na tych wojażach wydaliśmy 10 miliardów złotych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.