Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawy z istnienia tego fenomenu"

Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu" Odtwórz: Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu"
Foto: Julia Zabrodzka Foto: Gwatemala to miejsce, w którym królowe można spotkać niemalże w każdej wsi, czy mieście | Video: Kraj wielu królowych. "Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu"

Gwatemala to miejsce, w którym królowe można spotkać niemalże w każdej wsi, czy mieście. Każda z nich ma reprezentować kulturę majańską i dbać o swoją małą społeczność. Fotografka i podróżniczka Julia Zabrodzka i redaktor prowadzący magazynu "Podróże" Bartek Kaftan podczas podróży do Gwatemali poznali tę niesamowitą tradycję i opowiedzieli o niej w programie "Pokaż nam świat" na antenie TVN24 BiS. - Królowa to taka reprezentantka danej społeczności. Rzeczywiście swoją królową majańską ma właściwie każda wieś, miejscowość, miasto. Miewają je też szkoły i różne instytucje - powiedziała Julia Zabrodzka. - Nie zdawaliśmy sobie sprawę z istnienia tego fenomenu. On jest poza Gwatemalą w zasadzie mało znany. Dopiero, kiedy zaczęliśmy wypytywać o te królowe, okazało się, że jest ich tak dużo - mówił Kaftan.

Program "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS w soboty o godzinie 9.50 i 15.30 oraz niedziele o godzinie 12.50. Zapraszają Jakub Porada i Małgorzata Główka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.