Korea Północna oczami Polki. "Nikt nie dopuści do tego, żeby cokolwiek się stało turyście"

Ewa Chojnowska o atrakcjach w Korei Północnej Odtwórz: Ewa Chojnowska o atrakcjach w Korei Północnej
Ewa Chojnowska o atrakcjach w Korei Północnej "Źródło: TVN24 BiS"

Korea Północna ma bardzo wiele do zaoferowania - mówi w TVN24 BiS Ewa Chojnowska, podróżniczka, pilotka wycieczek. - Każdy turysta, który tam pojedzie, będzie się czuł najbezpieczniej na świecie - dodaje gość cyklu "Pokaż nam świat", jednocześnie wskazując na miejsca warte odwiedzenia.

Podróżniczka podkreśla, że wizytówką kraju jest stolica - Pjongjang. - Mamy tam piękne place, parki - wymienia. Warto zajrzeć również do biblioteki narodowej. - Można zobaczyć przedstawienia, fantastyczny cyrk - wskazuje Chojnowska.

Bezpieczne miejsce

Korea Północna ma również wiele do zaoferowania poza miastem. - Można pojechać na narty (...) ogromną popularnością cieszą się Góry Diamentowe - przyznaje Ewa Chojnowska, jednocześnie podkreślając, że tam właśnie uczyła się jeździć na nartach.

- Oprócz tego przygotowywany jest ośrodek dla windsurferów i amatorów sportów wodnych - dodaje.

Popularnością cieszy się również do Panmundżon. Miejscowość położona na granicy Korei Północnej i Korei Południowej. - Gdzie patrzymy na żołnierzy po stronie północnej i południowej - opowiada gość TVN24 BiS.

Jak zapewnia, ze względu na panujący tam reżim "każdy turysta, który tam pojedzie będzie się czuł najbezpieczniej na świecie, ponieważ nikt nie dopuści do tego, żeby cokolwiek się stało turyście".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Klapek
Prawda jest taka, że turyści poruszają się tylko w wyznaczonych dla nich regionach, a każdy grosz, który zostawiają w Korei, zasila bezpośrednio kasę Kima, a nie okolicznej ludności. Tym samym turyści wspierają badania nuklearne reżimu. Dlatego powinien obowiązywać bezwzględny zakaz zbliżania się do tego kraju.
  • 7
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jawotr
Cóż za naiwność, turyści amerykańscy już są porywani, a wszyscy inni też będą traktowani jako zakładnicy jeżeli dojdzie do otwartej wojny.
  • 6
  • 3
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.