"Jedna wielka fiesta". Wyjątkowe Święto Zmarłych na liście UNESCO

"W tych dniach jest jedna wielka fiesta". Święto Zmarłych w Meksyku na liście UNESCO Odtwórz: "W tych dniach jest jedna wielka fiesta". Święto Zmarłych w Meksyku na liście UNESCO
"W tych dniach jest jedna wielka fiesta". Święto Zmarłych w Meksyku na liście UNESCO "Źródło: TVN24 BiS"

Święto Zmarłych w Meksyku to ewenement na skalę światową. W 2008 roku zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak wyglądają przygotowania do obchodów? Czym są altares i ofrendas? O tym w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadali Klaudia i Marcin Majdeccy, autorzy bloga W którą stronę. - W tych dniach w Meksyku jest jedna wielka fiesta - podkreśliła Klaudia Majdecka. - Meksykanie nie traktują śmierci jako czegoś czego się boją. Skoro i tak wszyscy umrzemy, to nie celebrujemy śmierci tak jak jest w kulturze europejskiej, ale celebrujemy też życie - wyjaśniała.

Program "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS w soboty o godzinie 9.50 i 15.30 oraz niedziele o godzinie 12.50. Zapraszają Jakub Porada i Małgorzata Główka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.