• rozwiń

ZUS wstrzymał przelewy do Banku Spółdzielczego w Nadarzynie

ZUS wstrzymał przelewy do Banku Spółdzielczego w Nadarzynie
Foto: tvn24 Foto: ZUS wstrzymał przelewy do Banku Spółdzielczego w Nadarzynie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał przelewy świadczeń emerytalnych i rentowych do Banku Spółdzielczego w Nadarzynie. Osoby, które miały tam rachunek, powinny podać ZUS nowy numer konta.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje wypłatę świadczeń na konta klientów w Banku Spółdzielczym w Nadarzynie. Jest to spowodowane decyzją Komisji Nadzoru Finansowego, która zawiesiła działalność wskazanego banku - powiedział w piątek rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

- Prosimy wszystkich klientów, pobierających dotychczas świadczenia za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Nadarzynie o pilny kontakt z najbliższą placówką ZUS i zmianę rachunku bankowego, na który mają być przelewane świadczenia - dodał.

Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu. Andrusiewicz podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

W piątek KNF zawiesiła działalność Banku Spółdzielczego w Nadarzynie oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku spółdzielczego. Związane jest to z faktem, że bank nie reguluje swoich zobowiązań wobec klientów w zakresie wypłaty środków - zaznaczył KNF.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane