• rozwiń

13 złotych za godzinę pracy, nie mniej. ZUS pilnuje stawki

Płaca minimalna w górę. Wszystko co musisz wiedzieć Odtwórz: Płaca minimalna w górę. Wszystko co musisz wiedzieć
Płaca minimalna w górę. Wszystko co musisz wiedzieć "Źródło: TVN24 BiS"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie obowiązującej w kraju stawki minimalnej 13 złotych za godzinę pracy - poinformował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zdecydowała, aby w pilnym trybie wypowiedzieć umowę z firmą, która wygrała przetarg na ochronę płockiego oddziału Zakładu. Zapowiedziała też konsekwencje służbowe wobec osób zajmujących się tym przetargiem - poinformował rzecznik Zakładu.

Zaniżone stawki

- Zwycięskie konsorcjum zadeklarowało zatrudnienie pracowników ochrony w Płocku na umowę o pracę, ale zaproponowane stawki godzinowe były zaniżone względem obowiązujących obecnie stawek minimalnych, co jest złamaniem obowiązującego prawa - powiedział rzecznik. - Trwa analiza innych postępowań i zawartych umów na ochronę obiektów - dodał.

Zaznaczył, że na początku kwietnia Zakład poprosił wszystkich kontrahentów o informację dotyczącą przestrzegania obowiązującego prawa - minimalnych stawek godzinowych wynagrodzenia za pracę. Do końca kwietnia ZUS powinien uzyskać te informacje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
gadda33
13 zeta za godzinę arbeitu !!!!!
Weinert się chyba w grobie przewraca ze śmiechu....
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane