• rozwiń

Zmiana czasu. Sprawdź, w których bankach możesz spodziewać się utrudnień

Zmiana czasu. Sprawdź, w których bankach możesz spodziewać się utrudnień
Foto: Shutterstock Foto: Na tę noc banki zaplanowały prace modernizacyjne

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Na tę noc wiele banków zaplanowało przerwy techniczne, co oznacza, że część usług będzie niedostępnych.

Bank BPH: w godzinach 22.30-5.30 zaplanowana została przerwa techniczna dla systemów internetowych banku. W tym czasie niedostępna będzie strona internetowa www.bph.pl oraz nie będzie można zalogować się do systemów: Sezam i BusinessNet.

Bank BPS: w dniach 28-29.10.2016 w godzinach 23.00-23.00 mogą nastąpić chwilowe problemy w dostępie do e25 z powodu prowadzonych przez bank prac serwisowych. W dniach 28-30.10.2016 bank nie będzie również uczestniczył w systemie rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

Bank Pekao: 30 października od godziny 02.40 czasu letniego do godziny 02.20 czasu zimowego nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich.

Bank Zachodni WBK: 30 października w godzinach 0.00-3.00 nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej; w godzinach 0.00-3.30 nie będzie można zlecać transakcji w bankowości mobilnej i internetowej, a także płacić Przelewem24 i BLIKIEM.

ING Bank Śląski: w nocy z sobotę na niedzielę bank planuje przeprowadzenie prac technologiczno-serwisowych. Spowoduje to niedostępność wybranych usług. W godzinach 00.00-04.30 niedostępne będą: bankomaty i wpłatomaty, przelewy z kart kredytowych, płatności BLIK oraz NFC, systemy bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING, ING BankOnLine oraz ich wersje mobilne, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz system ING CardsOnLine, system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir

Ponadto nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN. Mogą też występować problemy w realizacji transakcji kartowych

Bank poinformował, że realizacja prac wymaga wcześniejszego przełączenia systemu centralnego w tryb off-line. Z tego powodu w sobotę 29 października o godz. 15.00 wyłączono możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online.

mBank (dotyczy również klientów Orange Finanse): w godzinach 1.30 (czasu letniego)- 7.00 (czasu zimowego) nastąpi przerwa w dostępie do serwisu bankowości elektronicznej oraz systemu wnioskowego. W godzinach 2.00 (czasu letniego)- 6.00 (czasu zimowego) nastąpi przerwa w dostępie do serwisu bankowości mobilnej mBanku.

W tym czasie mLinia będzie działać w trybie informacyjnym.

W godzinach 2.00-6.00 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie będą mogli skorzystać z wpłatomatu.

Dlaczego przestawiamy zegarki?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane