• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Zień "wynosi produkty z butiku". To próba "wrogiego przejęcia kontroli nad marką"

Zień "wynosi produkty z butiku". To próba "wrogiego przejęcia kontroli nad marką" Odtwórz: Zień "wynosi produkty z butiku". To próba "wrogiego przejęcia kontroli nad marką"
Foto: Ludwik Lis / WIkipedia (CC BY-SA 3.0) | Video: tvn24 Foto: Maciej Zień, projektant i dostawca kreacji dla bogatych | Video: Zień "wynosi produkty z butiku". To próba "wrogiego przejęcia kontroli nad marką"

Maciej Zień, projektant i dostawca kreacji dla modnych z grubszym portfelem, we wtorek pojawił się w warszawskim butiku, którego jest współwłaścicielem. Nie byłoby w tej historii nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wizyta zakończyła się awanturą wśród wspólników i interwencją policji. Maciej Zień wydał oświadczenie, w którym zaprzecza oskarżeniom wspólników.

Wspólnicy twierdzą, że firma jest zadłużona, a sam Zień działa na szkodę spółki m.in. wynosząc ze sklepu kreacje oraz utrudniając funkcjonowanie firmy.

Awantura

Jak powiedział "Newsweekowi" pracownik firmy Macieja Zienia, "w marcu Maciej wyjechał na wakacje do Brazylii, zabrał ze sobą sporo gotówki i część kolekcji o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Od tego czasu nie kontaktował się z wspólnikami. Co jakiś czas pojawiały się w butiku osoby wysyłane przez niego, aby odebrać kolejne projekty, mimo, że są one własnością spółki i nie miał do tego prawa. O tym, że postanawia nie wracać do Polski dowiedzieliśmy się przypadkiem".

Ku zaskoczeniu wszystkich, Zień wczoraj pojawił się w warszawskim butiku, ale tylko po to, by zabrać część nowej kolekcji.

- Doszło do awantury, do butiku na ulicy Mokotowskiej została wezwana policja i prawnicy reprezentujący spółkę - powiedział pracownik. Projektantowi, mimo protestów współwłaścicieli, ostatecznie udało się zabrać część kolekcji.

Oświadczenie firmy pojawiło się w środę na jednym z portali społecznościowych. Postrzega się je jako krok ubiegający działania samego Macieja Zienia, który ich zdaniem chce oczernić spółkę.

Zień odpowiada

Dziś Maciej Zień wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył podanym wcześniej informacjom.

"Wszystkie podane informacje są fałszywe, a ich autorami są osoby nieposiadające jakichkolwiek uprawnień do upubliczniania informacji związanych z marką Zień. Publikowanie tak spreparowanych pomówień jest częścią planu realizowanego od zeszłego roku przez Józefa Kosiorka, prezesa firmy Fargotex wspólnika spółki Zień, mającego za cel wrogie przejęcie kontroli nad marką i znakiem towarowym Zień poprzez zmuszanie mojej osoby do wyzbycia się większościowego pakietu udziałów w spółce" - czytamy w oświadczeniu.

"Prezes firmy Zień Józef Kosiorek (…) decydował o niewypłacaniu należnych mi wynagrodzeń od kilkunastu miesięcy i dług spółki w stosunku do mojej osoby z tego tytułu przekroczył już poziom akceptowalny dla mnie, o czym spółka w swoim komunikacie nie napisała. Spółka do chwili obecnej nie uregulowała w stosunku do mnie swoich zobowiązań dotyczących lat 2013, 2014 i 2015. W tym kontekście informacje o pobranych środkach pieniężnych ze spółki są nieuczciwe i krzywdzące dla mojej osoby. Przedstawiona w oświadczeniu w tonie sensacyjnym informacja o pobraniu z butiku towaru, którego jestem projektantem oraz wykonawcą  i jednocześnie brak podania celu tego pobrania, jest manipulacją w komunistycznym stylu podobną do tej informacji, że zabrałem część własnych  planów kolekcji. (…) W całym oświadczeniu podpisanym przez Zień Sp. z o.o. jest tylko jedno prawdziwe zdanie, a mianowicie, że wyjechałem do Brazylii" - czytamy dalej w oświadczeniu Macieja Zienia.

W Brazylii projektant pracuje nad kolekcją przeznaczoną na tamtejszy rynek.

Projektant pierwszy skandal w tym roku wywołał pokazem mody w kościele.

W maju tego roku ponownie zainteresował media, kiedy to pojawiła się informacja o ślubie, który wziął w Brazylii. Maciej Zień postanowił bowiem poślubić Brazylijczyka Orlaniego da Silva.

Zmianę stanu cywilnego projektant potwierdził zamieszczając post na portalu społecznościowym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
duo1
A co to nas tych maluczkich śmiertelników obchodzi, że jakiś Zień kłóci się i bawi w Brazylii? ludzie myślą, że chleb drożeje, a tu info o luksusowych wakacjach.
 • 1
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
zuts_von_treskow
tak jak ten ciągnie każdy z tych pożal się boże celebrytów na kredytach bądzcie jeszcze bardziej tolerancyjni na pedalstwo a wam na głowe wejdą bo przecież im się należy !
 • 0
 • 3
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane