• rozwiń

Efekt uboczny zakazu handlu. "Możemy mówić o prawdziwym rozkwicie"

"Największym kłamstwem internetu jest zdanie: przeczytałem i akceptuję regulamin" Odtwórz: "Największym kłamstwem internetu jest zdanie: przeczytałem i akceptuję regulamin"
"Największym kłamstwem internetu jest zdanie: przeczytałem i akceptuję regulamin" "Źródło: tvn24"

W tym roku lawinowo zaczęła rosnąć liczna sklepów internetowych w Polsce. W pół roku przybyło ich tyle, ile na ogół powstaje przez cały rok - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Rekordowa liczba chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, ale też zakazu handlu w niedzielę - wskazuje gazeta.

Szybko rośnie

Jak wynika z danych wywiadowni Bisnode Polska, przygotowanych dla "Rz", od stycznia do czerwca 2019 r. w Polsce przybyło 2,8 tys. nowych sklepów internetowych.

"To najwyższy wynik od lat. Tyle powstawało ich dotąd w ciągu całego roku. To rekordowa wartość założonych punktów" – czytamy w dzienniku.

- Dzisiaj możemy mówić o prawdziwym rozkwicie działalności w sieci – mówi cytowany w gazecie rzecznik Bisnode Polska Tomasz Starzyk.

Z kolei Szymon Wierciński z Akademii Leona Koźmińskiego dodaje, że właścicielem e-sklepu można się stać właściwie z dnia na dzień.

"Rekordowo dużo chętnych na sprzedaż w sieci to nie tylko efekt zmian w tradycyjnym handlu, z którego klienci odpływają do sklepów wirtualnych, ale też zakazu handlu w niedzielę. Dzięki niemu w wolny dzień, często przeznaczony wcześniej na robienie zakupów, Polacy zasiadają do komputerów. Branża, już warta 50 mld zł, rośnie w dwucyfrowym tempie" - podkreśla "Rzeczpospolita".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane