• rozwiń

Grudzień trudny dla Polaków

Miesiąc pustego portfela Polaków. "Na święta wydaliśmy więcej niż planowaliśmy" Odtwórz: Miesiąc pustego portfela Polaków. "Na święta wydaliśmy więcej niż planowaliśmy"
Miesiąc pustego portfela Polaków. "Na święta wydaliśmy więcej niż planowaliśmy" "Źródło: tvn24"

Grudzień, jest najtrudniejszym miesiącem dla budżetów domowych Polaków - wynika z badania "Nastawienie do finansów" wykonanego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Na święta i Sylwestra wydajemy tyle, że z zadłużenia wychodzimy dopiero w lutym.

Nawet 62 procent ankietowanych Polaków ma w grudniu problemy ze spłatą bieżących rachunków, rat kredytu czy pożyczek. Wielu z ankietowanych wychodzi na prostą co najmniej do lutego, a nawet do marca.

O problemach finansowych w styczniu mówi jeszcze 33 procent ankietowanych. Trzecim w zestawieniu najbardziej kłopotliwych miesięcy jest wrzesień, na który wskazało 15 procent respondentów. Najczęściej wskazują go osoby posiadające dzieci, które muszą wyposażyć najmłodszych na nowy rok szkolny.

"Trudno zapanować nad wydatkami"

Jeśli chodzi o województwa, organizacja świąt Bożego Narodzenia oraz grudniowe zakupy stanowią największe wyzwanie finansowe dla mieszkańców świętokrzyskiego - aż 81 procent ankietowanych z tego regionu uważa, że to najtrudniejszy miesiąc w roku. Powyżej średniej dla kraju, wytypowali też grudzień mieszkańcy województwa łódzkiego - 69 procent. Najlepiej radzą sobie z zamknięciem roku na Lubelszczyźnie, mniej niż 46 procent badanych wymieniło grudzień jako ciężki okres dla budżetu domowego.

"Dane BIG InfoMonitor potwierdzają, że w grudniu ciężko jest zapanować nad finansami i w efekcie w lutym i marcu trafia do rejestru zazwyczaj więcej dłużników niż wynoszą średnie miesięczne statystyki" – mówił, cytowany w komunikacie, prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane