• rozwiń

Megakumulacja w loterii. Do wygrania 115 milionów złotych

Mega kumulacja w Lotto Odtwórz: Mega kumulacja w Lotto
Mega kumulacja w Lotto "Źródło: TVN24 BiS"

115 milionów złotych - tyle będzie można wygrać w najbliższy piątek w loterii EuroJackpot. Kumulacja urosła, ponieważ w żadnym z państw, w których dostępna jest gra, nie padła w ostatni piątek główna wygrana.

W piątek 15 grudnia wylosowano następujące liczby: 1, 7, 12, 16, 18 oraz 1, 4.

Mimo że w losowaniu nie mieliśmy do czynienia z wygraną I stopnia, to w Polsce padło wiele innych wygranych. Najwyższa z nich (III stopnia) wyniosła prawie 950 tys. zł.

Najwyższa wygrana, jaka padła do tej pory w Eurojackpot w Polsce to 5 815 561,60 zł. Szczęśliwe liczby zostały skreślone pod koniec listopada w Radomsku.

Co ciekawe, grający w Polsce wygrywają w europejskiej loterii znacznie więcej niż w innych państwach biorących udział w grze, bowiem po każdym losowaniu doliczana jest nadwyżka wynikająca z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.

Jak zagrać?

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można samodzielnie wybrać liczby lub skorzystać z metody "chybił trafił". Zakład zawierany jest na jedno, najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku.
Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż  oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane