• rozwiń

Megakumulacja w europejskiej loterii. Sprawdź wyniki losowania

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" Odtwórz: Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"
Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" "Źródło: tvn24"

W żadnym państwie biorącym udział w europejskiej loterii Eurojackpot nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu do zgarnięcia będzie aż 181 milionów złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby 16, 30, 33, 40, 43 oraz 2, 4.

Pozwoliło to na zgarnięcie czterem graczom z Polski po ponad 272 tysięcy złotych. Najwięcej, bo prawie 27 tysięcy, odnotowano wygranych po 36 zł.

Główna wygrana jednak nie padła, dlatego kumulacja wyniesie 181 milionów złotych. Losowanie odbędzie się w piątek 5 stycznia 2018 roku w Helsinkach.

Jak zagrać

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż  oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane