• rozwiń

Megaloteria bez głównej wygranej. Kumulacja osiągnęła rekordowy poziom

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" Odtwórz: Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"
Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" "Źródło: tvn24"

Rekordową kwotę 385 milionów złotych będzie można wygrać w najbliższym losowaniu loterii Eurojackpot. Wszystko przez to, że w piątek w żadnym państwie biorącym udział loterii nie padła główna wygrana.

W piątek wylosowano następujące liczby 1, 11, 23, 41, 44 oraz 2, 8.

Rekordowa kumulacja

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu 25 maja do zgarnięcia będzie wygrana I stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 385 milionów złotych.

To rekordowa suma. Zgodnie z regulaminem gry kwota, która osiągnie ponad 90 mln euro, powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia w kolejnym losowaniu.

Totalizator Sportowy przypomina, że o najwyższą kwotę w puli na główne wygrane graliśmy już w Polsce 2 i 9 lutego 2018 roku.

Najwyższą wygraną odnotowaną w piątek w Polsce jest jedna wygrana IV stopnia. Dzięki korzystnej wymianie kursowej złotego na euro i doliczeniu do wygranej nadwyżki z tej wymiany, wyniosła ona 796 786,90 złotych, podczas gdy w innych krajach tylko 4 959,30 euro.

Najwięcej, bo ponad 25 tysiące, odnotowano w naszym kraju wygranych po 34,30 zł.


O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, we wrześniu ubiegłego roku. 

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane