• rozwiń

Szczęśliwiec z Polski zgarnął ponad 4 miliony złotych

Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" Odtwórz: Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie"
Wygrała milion funtów. Pozwała loterię do sądu, bo pieniądze "zniszczyły jej życie" "Źródło: tvn24"

W najbliższym losowaniu loterii Eurojackpot nadal będzie można wygrać rekordową kwotę 385 milionów złotych. Wszystko przez to, że w piątek w żadnym państwie biorącym udział loterii nie padła główna wygrana. Do jednego ze szczęśliwców z Polski trafią jednak ponad 4 miliony złotych.

W piątek wylosowano następujące liczby 1, 5, 7, 9, 21 oraz 3, 10.

Główna wygrana nie padła

W żadnym państwie biorącym udział w loterii nie padła główna wygrana. W efekcie, w najbliższym losowaniu 22 czerwca do zgarnięcia będzie wygrana I stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli 385 milionów złotych.

To rekordowa suma. Zgodnie z regulaminem gry kwota, która osiągnie ponad 90 mln euro, powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia w kolejnym losowaniu. W efekcie, za tydzień pula na
wygrane II stopnia może wynieść aż 103 miliony złotych.

Najwyższą wygraną odnotowaną w piątek w Polsce jest jedna wygrana II stopnia w wysokości 4 388 611,40 złotych. Dzięki doliczeniu nadwyżki z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro, była ona wyższa niż w innych krajach, w których wyniosła 853 136,90 euro (równowartość ok. 3,6 mln zł).

Najwięcej, bo ponad 26 tysięcy, odnotowano w naszym kraju wygranych po 32,50 zł.
O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, we wrześniu ubiegłego roku. 

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane