• rozwiń

Trump czy Clinton? Sprawdź, na kogo stawiają bukmacherzy

Foto: PAP/EPA/ JUSTIN LANE Foto: Wybory odbędą się w najbliższy wtorek

Hillary Clinton faworytem w wyścigu do Białego Domu. Przynajmniej według bukmacherów, którzy za zwycięstwo kandydatki demokratów płacą od 1,45 do 1,55 zł za każde postawione 1 zł. Sprawdzamy, ile można zarobić obstawiając wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

W najbliższy wtorek 8 listopada odbędą wybory prezydenckie, w wyniku których wyłoniony zostanie 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych. Najnowsze sondaże wskazują jednak, że żaden z kandydatów nie może być pewny wygranej.

Według większości ogólnokrajowych sondaży Donald Trump odrabia bowiem straty do Hillary Clinton. Wyszedł też na prowadzenie w kilku stanach. Ale na pięć dni przed wyborami Demokratka wciąż jest faworytką i może liczyć na więcej głosów elektorskich niż Trump.

Najnowsze sondaże

Opublikowany w czwartek najnowszy sondaż New York Times/CBS potwierdził tendencję spadkową Clinton.

Według tego sondażu na Clinton zamierza głosować 45 proc. ankietowanych, a na Trumpa 42 proc. Na kandydata Partii Libertariańskiej Gary'ego Johnsona 5 proc., a na Jill Stein z Partii Zielonych 4 proc. Sondaż ten przeprowadzono między 28 października a 1 listopada.

Natomiast według sondażu Instytutu Rasmussena, także opublikowanego w czwartek, Trump prowadzi z Clinton w skali kraju 3 punktami procentowymi. Według tego sondażu na Clinton zamierza głosować 42 proc., na Trumpa 45 proc., na Johnsona 4 proc., a na Stein 1 proc. prawdopodobnych wyborców. Sondaż ten przeprowadzono między 31 października a 2 listopada

Tymczasem bukmacherzy zdają się wierzyć w wygraną Hillary Clinton.

W zależności od zakładu bukmacherskiego kurs na zwycięstwo kandydatki demokratów wynosi od 1,45 do 1,55 zł. Zdecydowanie więcej możemy zarobić stawiając swoje pieniądze na Donalda Trumpa. Kurs na zwycięstwo kandydata republikanów waha się bowiem od 2,15 do 2,35 zł.

W zdarzeniach nie ujęto kursów na pozostałych kandydatów.

 

Jak działa system wyborczy w USA? Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (11.10.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane