• rozwiń

Za darmo na Islandię. Jest tylko jedno "ale"

Za darmo na Islandię. Jest tylko jedno "ale"
Foto: Shutterstock Foto: Brytyjczycy polubili Islandię

Rozpoczęła się niecodzienna kampania promująca Islandię. Linie oferują darmowe przeloty dla Brytyjczyków, którzy zdecydują się tam zamieszkać przez co najmniej rok. Wyspa gwarantuje "wspaniałe widoki, wulkaniczne i księżycowe krajobrazy, relaksujące baseny geotermalne oraz zorzę polarną" - kuszą.

Islandia niezmiennie od sześciu lat jest wybierana przez World Economic Forum jako najspokojniejszy kraj na świecie. Uroczą wyspę cechuje bowiem niska przestępczość i mała liczba przypadków zabójstw. Oprócz bezpieczeństwa Islandia gwarantuje również wspaniałe widoki, wulkaniczne i księżycowe krajobrazy, relaksujące baseny geotermalne oraz zorzę polarną.

Rok na Islandii

Nic zatem dziwnego, że od kilku lat kraj ten w coraz większym stopniu przyciąga również turystów z Wielkiej Brytanii. A teraz linia lotnicza WOW air skierowała do Brytyjczyków niecodzienną ofertę.

Każdy z nich będzie mógł za darmo polecieć na Islandię. Ale tylko pod warunkiem, że zamieszka w tym kraju przynajmniej na rok. Kampania jest skierowana do pojedynczych osób lub całych rodzin.

Aby dostać bilet na darmowy przelot trzeba wypełnić specjalną aplikację, a następnie wysłać na adres mailowy linii. Musi być do niej dołączony dowód na przeprowadzkę, np. kopia umowy wynajmu mieszkania na rok, list aplikacyjny od islandzkiego pracodawcy albo potwierdzenie przyjęcia na miejscowy uniwersytet. Oferta obowiązuje do 1 października 2016 roku.

Linie WOW air zostały założone w listopadzie 2011 roku i obsługują 30 kierunków w Europie oraz Ameryce Północnej. Są własnością islandzkiego przedsiębiorcy Skuli Mogensena.

 

 

Zobacz rozmowę o podróżach na Islandię. Gościem cyklu "Pokaż nam świat" był Marcin Glądała (17.08.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane