• rozwiń
  • WIG20 2276.60 -0.43%
  • WIG30 2615.33 -0.53%
  • WIG 58857.01 -0.40%
  • sWIG80 11563.04 -0.41%
  • mWIG40 4010.87 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Włochy

Krytykowała byłego męża przy dziecku. Gigantyczna kara

Krytykowała byłego męża przy dziecku. Gigantyczna kara
Foto: Shutterstock Foto: Sędziowie orzekli, że niedopuszczalne jest wyrażanie krytycznych opinii na temat swego byłego małżonka w obecności dzieci

30 tysięcy euro kary musi zapłacić kobieta z Rzymu za to, że przy swoim dziecku źle mówiła o jego ojcu, swym byłym mężu. Karę tę wymierzył w środę sąd w stolicy Włoch.

Włoskie media, które nagłośniły pierwszy taki surowy wyrok, zauważają, że wraz z nim zachowanie oceniane dotąd jako niewychowawcze i mające negatywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka, stało się czynem, za jaki grozi kara.

Wyrok sądu

Sędziowie orzekli, że niedopuszczalne jest wyrażanie krytycznych opinii na temat swego byłego małżonka w obecności dzieci. Według sądu z Wiecznego Miasta osoba po rozwodzie lub w stanie separacji ma obowiązek przede wszystkim zapewnić spokój swoim dzieciom oraz prawo do normalnych kontaktów z obojgiem rodziców.

Wyrok wydano w sprawie kobiety, której po rozwodzie przyznano opiekę nad nieletnim synem. Matka nie robiła nic, by chłopiec utrzymywał też normalne kontakty ze swym ojcem, co – jak podkreślono - jest konieczne dla zrównoważonego rozwoju nieletniego. Zamiast tego kobieta dawała w jego obecności wyraz dezaprobacie dla byłego męża i cały czas go dyskredytowała.

 

Za co możemy zostać wyproszeni z samolotu? Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (15.10.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane