• rozwiń
  • WIG20 2178.84 +0.65%
  • WIG30 2464.90 +0.55%
  • WIG 57297.07 +0.48%
  • sWIG80 11456.89 +0.07%
  • mWIG40 3642.83 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:36

Dostosuj

Temat: Biznes dla Ludzi

Planujesz własny biznes? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze

"Biznes dla Ludzi", cz.4 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.4
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.4

Planujesz uruchomić własny biznes, ale nie wiesz, skąd wziąć pieniądze na start? W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer właśnie o to pytał swojego gościa. Okazuje się, że możliwości zdobycia finansowania jest kilka.

- W zależności od tego na ile gotowy jest pomysł, można starać się o finansowanie na pomoc w dopracowaniu projektu. Temu mają służyć platformy startowe, które będą uruchamiane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości - tłumaczyła Magdalena Jabłońska z PwC. To właśnie tam młodzi przedsiębiorcy dostaną wsparcie i docelowo finansowanie swojej działalności.

Gotowy projekt

Jeżeli jednak pomysł jest przygotowany a oferta gotowa dla inwestora, to można spróbować sięgnąć po finansowanie np. z funduszy w ramach programu "BRIgde Alfa". Program realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ma na celu wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych.

Założeniem programu jest zwiększenie podaży projektów o potencjale komercyjnym, poprzez zaangażowanie inwestorów już na wczesnych etapach prac prowadzonych przez uczelnie techniczne, przedsiębiorstwa, instytuty badawcze i indywidualnych naukowców.

W chwili obecnej działa 10 takich inwestorów - poinformowała ekspert.

Zakładanie firmy

Co jednak w przypadku kiedy mówimy o założeniu firmy.

- Można to zrobić z wykorzystaniem środków, które są dostępne w urzędach pracy. To finansowanie na start, założenie biura. Można sięgać po fundusze na rozwój projektów badawczych, te które mają nas doprowadzić do prototypu, z którym możemy wejść na rynek - wyliczała Jabłońska.

"Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.15

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane