• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Bank ofiarą oszustów. "Wyczyszczono" konta 20 tys. klientów

Bank ofiarą oszustów. "Wyczyszczono" konta 20 tys. klientów
Foto: Tatchaphol / Shutterstock.com Foto: Tesco Bank padł ofiarą oszustów

Działający na rynku brytyjskim Tesco Bank tymczasowo wstrzymuje transakcje online. Powodem jest atak oszustów na konta ok. 20 tys. klientów banku na Wyspach.

Podejrzaną aktywność na rachunkach klientów zaobserwowano w późnych godzinach wieczornym w sobotę i o poranku w niedzielę. Benny Higgins, prezes banku, powiedział w rozmowie z radiem BBC, że podejrzane transakcje zaobserwowano w przypadku 40 tys. rachunków bieżących należących do 20 tys. klientów banku.

Na razie nie wiadomo o jaką łącznie kwotę chodzi. Prezes Tesco Bank poinformował tylko, że to "duża, aczkolwiek nie ogromna liczba". Jednocześnie uspokoił wszystkich klientów. - Każda strata finansowa wynikająca z tej oszukańczej działalności będzie ponoszona przez bank - powiedział Higgins. - Klienci nie są narażeni na ryzyko strat finansowych - dodał.

Akcje w dół

Klienci mogą nadal korzystać ze swoich kart w sklepach i wypłacać pieniądze z bankomatów. Dopóki sytuacja nie wróci pod pełną kontrolę banku, zawieszono jednak wszystkie transakcje online.

Akcje Tesco notowane na parkiecie w Londynie ok. godz. 10 traciły 1,23 proc. Choć po otwarciu poniedziałkowych notowań spadek wynosił już w pewnym momencie nawet 3 proc.

Tesco Bank w całości należy do popularnej sieci supermarketów. Powstał w 1997 roku i zarządza 8 mln kont.

 

Zobacz materiał TVN24 BiS o tym, jak możemy zabezpieczyć się przed potencjalnym atakiem hakerów (26.04.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
BOOQ
Bo w GB zbyt łatwo można "ukraść" numer telefonu. Wystarczy kupić kartę prepaid, zadzwonić na infolinię podając numer telefonu i poprosić o przeniesienie go na w/w kartę. Tak złodzieje zyskują kody jednorazowe.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane