• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Historyczny dzień dla handlowego giganta. Rośnie majątek najbogatszego człowieka na świecie

Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć Odtwórz: Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć
Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć "Źródło: tvn24bis"

Amazon stał się drugą po Apple amerykańską spółką, której wartość na giełdzie przekroczyła bilion dolarów. Dzięki temu Jeff Bezos umocnił się na prowadzeniu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

Podczas wtorkowej sesji na amerykańskiej giełdzie wartość akcji internetowego giganta wzrosła o ponad 2 procent do 2050,50 dolarów, dzięki czemu kapitalizacja spółki przejściowo przekroczyła 1 bilion dolarów.

To druga w historii spółka, po Apple, której wartość osiągnęła ten pułap.

Ostatecznie Amazon zakończył wtorkowe notowania ze wzrostem 1,33 procent. Jedną akcję wyceniano na 2039,51 dolarów.
Dzięki tak udanej sesji szef i założyciel Amazona Jeff Bezos umocnił się na prowadzeniu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Według Bloomberg Billionaires Index, wartość jego majątku wzrosła tylko we wtorek o 2 miliardy dolarów. Obecnie jego cały majątek jest wyceniany na 168 miliardów dolarów.

Tymczasem będący na drugim miejscu Bill Gates może pochwalić się majątkiem mniejszym o 70 miliardów dolarów.

O spółce

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa od 1994 roku, należy do pionierów w sprzedaży przez internet.

Oddziały Amazon działają między innymi w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. W Polsce spółka działa od 2014 roku. W tym czasie firma stworzyła w kraju ponad 14 tysięcy stałych miejsc pracy w pięciu Centrach Logistyki E-Commerce: w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu, gdzie zlokalizowane są dwa obiekty firmy.

Jak podał "The New York Times", Amazon zatrudnia łącznie na całym świecie 550 tysięcy osób i generuje przychody na poziomie 178 miliardów dolarów rocznie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane