• rozwiń

Historyczny dzień dla handlowego giganta. Rośnie majątek najbogatszego człowieka na świecie

Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć Odtwórz: Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć
Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć "Źródło: tvn24bis"

Amazon stał się drugą po Apple amerykańską spółką, której wartość na giełdzie przekroczyła bilion dolarów. Dzięki temu Jeff Bezos umocnił się na prowadzeniu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

Podczas wtorkowej sesji na amerykańskiej giełdzie wartość akcji internetowego giganta wzrosła o ponad 2 procent do 2050,50 dolarów, dzięki czemu kapitalizacja spółki przejściowo przekroczyła 1 bilion dolarów.

To druga w historii spółka, po Apple, której wartość osiągnęła ten pułap.

Ostatecznie Amazon zakończył wtorkowe notowania ze wzrostem 1,33 procent. Jedną akcję wyceniano na 2039,51 dolarów.
Dzięki tak udanej sesji szef i założyciel Amazona Jeff Bezos umocnił się na prowadzeniu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Według Bloomberg Billionaires Index, wartość jego majątku wzrosła tylko we wtorek o 2 miliardy dolarów. Obecnie jego cały majątek jest wyceniany na 168 miliardów dolarów.

Tymczasem będący na drugim miejscu Bill Gates może pochwalić się majątkiem mniejszym o 70 miliardów dolarów.

O spółce

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Działa od 1994 roku, należy do pionierów w sprzedaży przez internet.

Oddziały Amazon działają między innymi w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. W Polsce spółka działa od 2014 roku. W tym czasie firma stworzyła w kraju ponad 14 tysięcy stałych miejsc pracy w pięciu Centrach Logistyki E-Commerce: w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu, gdzie zlokalizowane są dwa obiekty firmy.

Jak podał "The New York Times", Amazon zatrudnia łącznie na całym świecie 550 tysięcy osób i generuje przychody na poziomie 178 miliardów dolarów rocznie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane