• rozwiń

Legendarny inwestor ma gest. Imponująca darowizna na cele charytatywne

Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć Odtwórz: Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć
Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć "Źródło: tvn24bis"

Około 3,4 miliarda dolarów przekazał na cele charytatywne legendarny inwestor Warren Buffett. Darowizna została przekazana w formie akcji holdingu Berkshire Hathaway.

To już trzynasta doroczna darowizna Buffetta, która tym razem objęła około 17,7 miliona akcji Berkshire Hathaway, z których każda - zgodnie z zamknięciem poniedziałkowych notowań - była warta 192 dolary.

Największa część darowizny trafiła do fundacji Billa i Melindy Gatesów. Ponadto akcje otrzymały cztery fundacje powiązane z rodziną Buffetta: Susan Thompson Buffett Foundation, Sherwood Foundation, Howard G. Buffett Foundation i NoVo Foundation.

Jak podaje Reuters, Buffett od 2006 roku przekazał na cele charytatywne ponad 30,9 miliarda dolarów, w tym około 24,5 miliarda na rzecz Fundacji Gatesa.

Poniedziałkowy datek okazał się jednak najwyższym w historii. Dotychczas największą darowizną była ta przekazana w 2017 roku, która wyniosła 3,17 miliarda dolarów.

Najbogatsi na świecie

Zgodnie z aktualizowanym na bieżąco Bloomberg Billionaires Index, majątek Buffetta jest wyceniany na 83 miliardy dolarów, co daje mu trzecie miejsce na liście najbogatszych osób na świecie.

Na pierwszym miejscu z 151 miliardami dolarów jest szef Amazona Jeff Bezos. Wiceliderem, z majątkiem przekraczającym 95 miliardów dolarów, jest zaś współzałożyciel Microsoftu - Bill Gates. Tuż za podium znalazł się szef Facebooka Mark Zuckerberg, którego majątek jest wyceniany na 82,8 miliarda dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane