• rozwiń

Złoty w świątecznym nastroju. Ale przed nami ważny tydzień

Złoty w świątecznym nastroju. Ale przed nami ważny tydzień Odtwórz: Złoty w świątecznym nastroju. Ale przed nami ważny tydzień
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Na rynku walutowym od początku dnia panował świąteczny nastrój | Video: Złoty w świątecznym nastroju. Ale przed nami ważny tydzień

Na rynku walutowym od początku dnia panował świąteczny nastrój, wahania kursu złotego były bardzo małe - ocenił piątkową sesję Szymon Zajkowski z Domu Maklerskiego mBanku. O godz. 17.40 euro kosztowało 4,26 zł, dolar - 3,81 zł, a frank szwajcarski - 3,90 zł.

Analityk dodał, że stabilizacji kursu sprzyjał prawie pusty kalendarz danych makro oraz brak handlu na parkietach po dwóch stronach Atlantyku.

Zmienność powróci

- Zauważalnego wpływu na notowania złotego wobec dolara nie miała również druga rewizja danych o PKB USA w czwartym kwartale ubiegłego roku. Choć dane wypadły sporo lepiej od oczekiwań, to jednak próżno było szukać zauważalnej reakcji w notowaniach dolara zarówno wobec głównych światowych walut, jak i złotego - zwrócił uwagę.

Zajkowski ocenił, że zmienność na rynku walutowym "z pewnością powróci" w przyszłym tygodniu, kiedy to poznamy szereg ważnych danych ze świata, z raportem z amerykańskiego rynku pracy na czele.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane