• rozwiń

Do urzędu bez gotówki. Zapłacimy kartą i telefonem

Za mandat zapłacisz kartą Odtwórz: Za mandat zapłacisz kartą
Za mandat zapłacisz kartą "Źródło: TVN Turbo"

Płatności bezgotówkowe przyjmuje już 500 urzędów administracji publicznej - poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Wszystkie urzędy są wyposażane w terminale płatnicze, także taki, który umożliwia płatność smartfonem.

Chodzi o ogólnopolski Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR). Został on uruchomiony cztery miesiące temu. Do programu zgłosiły się 744 urzędy z całego kraju, umowy zawarto z 500.

Terminal wirtualny

Wszystkie urzędy są wyposażane w tradycyjne terminale płatnicze POS i innowacyjną usługę WebPOS Paybynet, która jest rodzajem terminala wirtualnego, umożliwiającego wykonywanie płatności za pomocą smartfonu - czytamy w komunikacie resortu.

Ministerstwo przypomniało, że program jest całkowicie bezpłatny, a urzędy nie ponoszą kosztów związanych z instalacją i używaniem terminali POS i usługi WebPOS Paybynet. Również klienci urzędu, dokonujący bezgotówkowych płatności, nie ponoszą z tego tytułu żadnych opłat.

Bezgotówkowe płatności w urzędach to istotny element programu cyfryzacji państwa - zapewnił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Wspólna inicjatywa

Prezes KIR podkreślił, że wspólna inicjatywa Ministerstwa Rozwoju i KIR spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony urzędów w całym kraju. - To pokazuje otwartość administracji na zmiany służące podnoszeniu poziomu cyfryzacji usług publicznych. Liczymy na to, że dynamika zgłoszeń do Programu będzie stale rosła - dodał.

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane