• rozwiń

Próbują wyłudzać na potęgę. Niemal milion złotych dziennie

Wyłudzenia milionów złotych z PFRON Odtwórz: Wyłudzenia milionów złotych z PFRON
Wyłudzenia milionów złotych z PFRON "Źródło: CBA"

W okresie styczeń - marzec 2017 roku udaremniono ponad 1,7 tysiąca prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 90,4 milionów złotych - wynika z najnowszego raportu InfoDOK.

Dzięki temu, że Polacy coraz częściej zgłaszają zgubione i skradzione dokumenty tożsamości do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE udaje się ograniczać kradzieże tożsamości i skutecznie walczyć z przestępstwami dokonywanymi z użyciem cudzych danych - informuje Związek Banków Polskich.

Trochę mniej niż średnia

W okresie styczeń - marzec 2017 r. udaremniono 1746 prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 90,4 mln złotych. To wynik zbliżony do średniej kwartalnej wynoszącej obecnie 100 mln zł.

Odnotowano stosunkowo niewielką liczbą prób wyłudzeń przekraczających 1 mln zł - było ich osiem, z czego największa dotyczyła 8,4 mln zł (województwo podlaskie).

1746 prób wyłudzeń to dokładnie tyle, ile wynosi średnia, kwartalna liczba prób wyłudzeń z lat 2012-2016. Od 2008 roku, kiedy rozpoczęte zostały dokładne badania w tym zakresie, udaremniono już 69,5 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 3,7 miliarda złotych.

- Pamiętajmy, że System DZ jest stosowany nie tylko w bankowości. Ma on zatem realny wpływ na bezpieczeństwo całej gospodarki. Jak pokazują dane policji, wraz ze znacznym wzrostem wielkości bazy danych od momentu uruchomienia naszej społecznej kampanii informacyjnej znacząco zmniejszyła się liczba przestępstw i od kilku lat utrzymuje się na dużo niższym poziomie – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane